Recenze SmartMaps KOMPLET

Ověřené recenze SmartMaps KOMPLET

František Štěpán

Přidáno: 9. června 2017

Zakoupeno v SmartMaps

• V telefonu s Android 6 pracuje vše spolehlivě.
  • Aplikace pro plánování v PC se nedaří spustit, na e-mail z6.6 žádná odpověď

Produkt v telefonu pracuje výtečně, ale v PC nikoli

Přidáno: 28. listopadu 2015

• fajne mapy

vše ok

Přidáno: 28. července 2015

Zakoupeno v SmartMaps

Nejlepší mapy pro mobil co znám

Ověřený zákazník SmartMaps

Doc. MUDr. Jatomír Křemen, CSc.

Přidáno: 20. července 2015

Zakoupeno v SmartMaps

• Jsem s ním spokojen. Používám ho od prvopočátku.

Požívám ho pro dlouhodobou spokojenost nejen na silnici, ale i v terénu. Velmi snadná a přehledná orientace.

Přidáno: 13. dubna 2015

Zakoupeno v SmartMaps

• skvělý pomocník pro turistu
  • u androidu nemožnost pracovat s mapami ve spolupráci s PC

dlouhodobá spokojenost s produktem v předchozích verzích, takže aktualizace a rozšíření stojí za to.

Petr Švec

Přidáno: 13. dubna 2015

Zakoupeno v SmartMaps

• rychlá instalace a zprovoznění na vlastním mobilním zařízení WindowsPhone
  • bezchybné fungování produktu
  • brzké dokončení naprogramování funkcionalit, jako je hlasová on-line navigace turistická, silniční, cykloturistická po navržené trase a další u platformy OS WindowsPhone ( všechny již fungují u OS Android, IPhone)

Přidáno: 19. srpna 2014

Zakoupeno v SmartMaps

Skvělý produkt pro všechny, kteří cestují rádi na kole nebo pěšky!!!

Pavel

Přidáno: 21. července 2014

• výborné mapy
  • problémový instalátor

celkově dobrý.....

KoX

Přidáno: 21. dubna 2014

Zakoupeno v SmartMaps

• Výborné, podrobné mapy. Všestrané využití. Mapy by byly skvělé i kdyby SW neuměl nic jiného.
  • Vyšší cena, mnoho různých návodů online, což není zrovna uživatelsky přívětivé. Větší datový objem. Dobrý by byl jeden návod v pdf ke stažení

Autonavigace funguje velmi dobře, ale mluvčí "polyká" konce slov, někdy tudíž není jasné kolik metrů k čemu zbývá. Při delší větě nestihne vše doříci, než tam dojedu. Ti, co jsou zvyklí na "3D" pohled z "opravdové" autonavigace jej zde mohou postrádat. Zatím jsem nepřišel na to, jak pozastavit navigaci. Zhasnutí mobilu nestačí - navigace vám mluví v kapse, že jste mimo trasu... Na kole nejezdím, tudíž nemohu hodnotit. Pěšky mi stačilo pouze zapnout GPS a jít podle zobrazené šipky směru pochodu. Funguje to zcela dostatečně se všemi mapami.

Roman

Přidáno: 24. března 2014

Zakoupeno v SmartMaps

• Přesný, Smartmaps komplet v praxi se mi velice osvědčil. Zobrazuje více informací, než mapy přístroje Garmin (odzkoušeno v terénu).
  • Vhodnější na nové přístroje, můj starý přístroj HTC Diamond2 s WM6 stěží drží dech, ale fungoval spolehlivě i při 80 MB volných RAM.

Zkušenost velice dobrá, o víkendu odzkoušeno při hledání starých dělostřeleckých pozorovatelen II.svět.války, a všechny nalezeny na mapách 1:25 000.
Velice oceňuji export na Google Earth, kde si lze zaznamenanou trasu prohlédnout.

Příprava před expedicí taktéž skvělá, velice mi pomohlo, že lze mapy a oblíbené body prohlížet a zaznamenat na velkém monitoru PC.

lhd

Přidáno: 27. února 2014

Zakoupeno v SmartMaps

• takmer dokonaly online i offline
  • aktualizacie dozivotne zdarma

prehlad o instituciach v okoli
jednoduche nastavenie trasy
dobre rozlisenie i v offline rezime
a vela dalsich veciciek

Vlastimil Zářecký

Přidáno: 24. února 2014

• autoatlas ČR a SR,
  • cyklo a turistické podrobné mapy,
  • podrobné mapy mnoha sídel v ČR a SR
  • velmi vstřícná komunikace s podporou a nápovědou při instalaci a aktivaci produktu
  • možnost plánování tras v PC
  • rozdíl při přenosu z přístroje GPS Garminu do mapy oproti originálním mapám dodaným k GPS přístroji v délce přenesené trasy přibližně o +10%

Velmi dobrý produkt,
slušná cena,
opravdu komplexní balík map
možnost plánování tras v PC

PF

Přidáno: 26. prosince 2013

• Kvalitní mapy.
  • Propojení map s Locusem.
  • Nesmyslné řešení PC Managera. Bez rootu zařízení jej na Androidu nerozchodíte a nikde o tom není ani zmínka. Výrobce má na webu vyloženě zavádějící informace. Takže prakticky nepoužitelné, nechcete-li přijít o záruku na telefon/tablet.
  • Nesmyslná licenční politika. Asi nebudu sám, kdo používá více zařízení a produkt lze použít jen na jednom.
  • Nadsazená cena produktu, vhledem k možnosti použití na jednom zařízení.

Reakce obchodu  SmartMaps

Ad PC Manager - pokud vaše zařízení neumí Mass storage režim, je možné vyndat kartu do čtečky karet a PC Manager využívat takto.
Ad Licence - pro více zařízení nabízíme rodinné licence - viz. zde:http://www.smartmaps.cz...
SmartMaps Team

Rostislav Psota

Přidáno: 24. prosince 2013

• Unikatni nabidka rastrovych map
  • Nahrada papirovych map s moznosti navigace
  • Vynikajici pomocnik pri orientaci v terenu a cizich zemich
  • Vetsi naroky na pamet
  • Navigace neni tak prehledna jako u vektorovych map, plati pri navigaci ve mestech

Vynikajici zkusenosti pri cestovani vozem po Evrope, nenahraditelny pro orientaci v neznamem terenu. Pokud cestujete v cizine a chcete vedet, kudy projizdite (ne jenom dojet do cile), neni lepsi produkt. Doporucuji nainstalovat na tablet, na desetipalcovem displeji jiz obstojne supluje papirove mapy. Pouzivam jiz mnoho let, od Windows CE, Symbian, Windows az po Android, soubezne na nekolika zarizenich (vice licenci).

Přidáno: 24. prosince 2013

• Zatím spokojenost
  • Nemám nic

Jsem fanda do map a tato digitální forma mě celkem vyhovuje

Spika

Přidáno: 28. listopadu 2013

• kvalitní mapové podklady
  • turistické značení
  • někdy problém ve vyhledávání optimální cesty v pohraničí

Doporučuji, asi nejlepší řešení pro pěší turistiku v ČR a SR

Přidáno: 28. listopadu 2013

Zakoupeno v SmartMaps

tento produkt uzivam jiz nekolik let a po porizeni noveho HW jsem rozsiril objednavku

husky-wolf

Přidáno: 20. října 2013

Zakoupeno v SmartMaps

• produkt funguje bezproblémově a spolehlivě, mapy jsou přehledné a je zde i rychlá GPS akcelerace... produkt mi běží na telefonu Nokia N8 - Symbian
  • na N8 nejde spustit mapová navigace, ale byl jsem na to informován, mapy a hledání polohy jde perfektně

Produkt jsem si vybral jako podrobnější doplnění map původní GPS pro výzkum technických památek na kole... pro svou práci v terénu se mi produkt osvědčil a jsem s ním spokojen.

Jan Veverka

Přidáno: 5. srpna 2013

Zakoupeno v SmartMaps

• skvělé mapy, pořád přicházím na nové funkce

pro navigaci v terénu prostě super, konec bloudění

Kantor

Přidáno: 8. července 2013

• podrobné mapy
  • možnost navigace po cestách, cyklotrasách i turistických značkách
  • možná až zbytečně složité, velké množství různých nastavení

Cyklotrasy jsou sice u nás v terénu většinou poměrně dobře značené, ale jen do doby, než někdo před odbočkou ukradne značku. :-) Navíc jsem mnohdy potřeboval opustit značenou cyklotrasu a přejet někde po lesní cestě nebo po neznačené silnici apod. Během svých vyjížděk na kole jsem tak byl často nucen vytahovat papírovou mapu a ne vždy jsem si byl úplně jistý, kudy mám jet. Se SmartMaps si doma nachystám trasu (včetně třeba odboček k různým zajímavostem, které ani v papírové mapě nebyly) a pak už se jen držím vyznačené cesty. Je to pohodlné a spolehlivé.
Před koupí jsem váhal jsem mezi Garminem a SmartMaps; nakonec vyhrály SmartMaps, protože vypadají jako tištěné mapy, na který jsem zvyklý. Dle mého názoru jsou rastrové mapy pro turistiku vhodnější než vektorové, a to i přes větší datový objem (což při dnešních cenách paměťových karet není až takový problém).
Zatím jsem velmi spokojen.

Petven

Přidáno: 31. května 2013

• Rychlé načtení
  • ovládání

Myslím, že to je velmi dobrý produkt. Musím ještě otestovat další možnosti nastavení a pod.

Ivan Gellner

Přidáno: 9. května 2013

Zakoupeno v SmartMaps

• (Používám Smartmaps pouze pro turistiku a cykloturistiku)
  • dokonalé podrobné mapy pro turistiku a rychlá práce i v "polních" podmínkách.
  • Mobil vydrží 6 hodin nepřetržité navigace v systému záznamu stopy (nejnáročnější režim pro baterii)
  • Pokud plánuji doma turistickou trasu, tak někdy mě nutí jít delší a horší cestou a "nepustí" mě tam, kam chci. Když se ale ocitnu na tom místě reálně, podřídí se a ukazuje správně.

Pro turistiku a cykloturistiku i přes některé nedostatky je to ideální program

Přidáno: 23. dubna 2013

Zakoupeno v SmartMaps

Velmi obsáhlý komplet map za výhodnou cenu

Ing. Petr Hanousek

Přidáno: 15. září 2012

Zakoupeno v SmartMaps

• Mapy odpovídají verzi na mapy.cz, různá měřítka až do 1:10000, zahrnují silniční, turistické a cyklomapy, případně i satelitní mapu 1:90000.
  • Český produkt na vysoké úrovni, možno zadávat souřadnice v několika souř. systémech včetně S-JTSK (tj. katastr).
  • Podpora různých operačních systémů (Windows CE, Windows Mobile, Symbian, Java, iOS atd.), možnost instalace do mobilu, PDA, PNA, PC.
  • Možnost doplňovat vlastní POI, radary atd.
  • V turistických mapách jediná rozumná konkurence Garmin TopoCzech a CykloCzech - právě s výhodou provozování i na jiných zařízeních, než je Garmin.
  • PC Manager umožní naplánovat si trasu v PC ve velmi podobném prostředí, ale s lepším rozlišením, než má vlastní navigace. Pracuje s online připojenou navigací, do které se trasa přímo uloží a je okamžitě k dispozici.
  • Orientace pouze na Česko a (ne tak podrobně) Slovensko. Přesahy do okolních států prakticky nulové. Zatím (?) neaspirují na aspoň evropský systém, čili nenabízí mapy dalších států. Pro cestování po Evropě nebo po světě nutnost pořízení další navigace (pro kompatibilitu se zařízením pravděpodobně iGO). V současné době jsou v nabídce (za příplatek) mapy OSM v měřítku 1:40000, bohužel bez možnosti podrobné navigace na úrovni ulic.
  • Rastrová mapa (tj. obraz tištěné mapy) může uživateli, zvyklému na vektorovou (Garmin, TomTom, iGO), trochu vadit. Názvy se otáčejí spolu s mapou, jako když si tištěnou mapu otočíte vzhůru nohama (mapa se dá samozřejmě zafixovat k severu). Mně osobně to nevadí, naopak se mi rastrová mapa líbí víc, než vektorová. Samozřejmě tam jistá omezení jsou, ale nezdají se mi významná.
  • Chybí (zatím?) některé "vychytávky", na které jsme zvyklí z navigací světových výrobců. Např. řazení do jízdních pruhů a hlavně TMC.
  • Pro fajnšmekry, zvyklé upravit si třeba své iGO (skiny, hlasy, co nejvíc funkcí na co nejmenším prostoru atd.) špatná zpráva - mají smůlu. Konfigurovatelnost programu má velmi úzké meze.
  • Malá rozšířenost programu - to je bludný kruh. Prodejci turistických i autonavigací doporučují Garmin nebo TomTom, SmartMaps buď neznají, nebo podceňují (moje osobní zkušenost z odborné prodejny). Od malého obratu se odvíjí relativně vysoká cena.
  • Zatím chybí lifetime licence, při stávajících cenách by nejspíš stejně byla příliš drahá.

Navigace nepatří mezi nejlevnější, za podobnou cenu získáte konkurenční software včetně "krabičky". Kvalitou se ovšem těm konkurenčním minimálně vyrovná.
Kdo chce výbornou (funkcemi i grafikou) navigaci jak silniční, tak cyklo i turistickou pro ČR a Slovensko, nemá kromě SmartMaps a Garmina jinou volbu. Pro navigaci po Evropě je ale vhodné pořídit si ještě něco jiného.

Jiří Janata

Přidáno: 3. června 2012

Zakoupeno v SmartMaps

• čtyři souřadnicové systémy,celkem kvalitní navigace s podporou plánování v PC a vytváření bodů zájmu,dobré ovládání programu, mnohoúčelové využítí programu,autonavigace,cyklo, turistická,aero a geocaching.
  • 1) Myslel jsem si, že když si kupuji SmartMaps Komplet, tak to bude program komplet na jednu licenci a né, že si budu dokupovat nástavby, např. Aero.
  • 2) Nepřenosnost jedné licence (např. ztráta,či rozbytí zařízení,ale i změna zařízení,jako je nákup nového modelu atd.)
  • 3) Vlastním mobilní tel. nokia 5800 se Symbianem a velmi mě mrzí, že nemohu SmartMaps využít třeba na něm v geocaschingu. Vím, že pro Symbian zatím navigátor nemáte a je to zatím velmi funkcemi ořezaný program,ale výdrž baterie v mobilu je neporovnatelně delší než v zařízení dynavix, proto bych jej rád využil i tam, ale otázka je kolik by jste ještě po mě chtěli pěněz? A vyplatí se to kupovat druhou licenci, když nemohu u takového zařízení zaručít životnost ani jeden rok? Co potom, telefon i dynavix již jsou dávno po záruce!

SmartMaps používám na přístroji Dynavix Nano a mám s ním zatím velmi dobré zkušenosti, co do funkčnosti programu. Ale též mám velké obavy, co do budoucna až se mi přístroj porouchá, zda-li to nebyly vyhozené peníze, protože je i jedna licence nepřenosná. Též by mě zajímalo, kolik musím zaplatit za zprovoznění SmartMaps v Nokii 5800, při vlastnictví mé jedné licence SmartMaps Komplet.